Her telden WordPress.com site

Belki de bağırsaklarınızda yaşayan milyarlarca bakteriden bir haber olmak istiyorsunuz.Ama olamazsınız.Onlar varlar ve sizinle birlikte yaşıyorlar.

 

Zaman zaman sizi rahatsız eden durumlarda probiyotik dediğimiz şeylerden almak aslında sağlıklı kalmanızı sağlayan tek çözüm.

 

Sizin bakterileriniz arasındaki ilişkiyi mutlu mesut tutmanın yollarını bulup uygulamak sizin için daha az şiş bir karın demek.Bakterilerinizi mutlu etmek çok kolay.Tek istedikleri birazcık ışık.Onları güneşin olduğu yere götürebilir yada sahte ışığın olduğu yerlere taşıyabilirsiniz.Biraz şeker de onları mutlu

edecektir.Bu üç şeyi verin mutlu olsunlar.

Unutmayın bakteriler sizin bedava bodyguardlarınız.Arkadaş canlısı olmayan bakteriler vücudunuza girdiğinde onlarla savaşan bakteriler işte sizin bakterileriniz.Onlar savaşı kazandıkça siz sağlıklı kalacaksınız.Bu da sizin dış görünüşünüze pozitif yansıyacak.

 

Peki sizin bakterilerinizle olan ilişkinizi ne bozar? Muhtemelen aldığınız antibiyotikler.Antibiyotikler sizin vücudunuzdaki düsmanlarınızı öldürürken bakterilerinizi de öldürür maalesef.Bakterileriniz ölürse savunmanız çöker.Hazım yapmakta zorlanırsınız.Gaz denen şeyi hayatınıza dahil edersiniz.Sağlığınız bozulmaya başlar.Kötü bir hazım hastalık habercisidir.Savunması düşük bir vücut parazitlere ve istenmeyen organizmalara açık bir vücuttur.

 

Sadece antibiyotikler değil yediğiniz içtiğiniz birçok şeyde pestisit dediğimiz böcek kimyasalı bulunabilir yada klorin vardır bu da bakterilerinizi yavaş yavaş öldürebilir unutmayın.

 

İşte bu noktada probiyotikler devreye girer.Çünkü probiyotikler arkadaş canlısı bakterilerdir.İnsan vücudundaki sizi koruyan bakterilere benzerler.Arkadaş canlısı bakteriler dediğimiz bakterilerin çoğu Lactobacillus yada Bididobacterium grubundan gelir.Probiyotik alarak vücudunuzda olması gereken bakteri sayısını korursunuz ve  bu bakteriler sizi korumaya hazırdır.

 

Kefir dediğimiz şey bu anlamda en iyi probiyotiktir.Kremamsı yoğurt tarzı bir içecek olup vazgeçilmezler arasına girmelidir.Heleki günümüzün şu dünyasında.Vitamin ve mineral içerir.Son derece sağlıklıdır.

Özellikle kanser, Aids gibi hastalıklarla mücadele eden insanlar için önerilir.İnsanların uyuma problemlerine,depresyona faydalı olduğu gözlemlenmiştir.

Kefir diyip geçmeyin için.

Sibel Gökmen

Not:Naturalnews.com’da yeralan bir makaleden yararlanılmıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: